• Slide podstránka

Ploché nohy

ploche nohy 500Porušení hlavních funkcí nohy ať už vrozenými nebo získanými vadami znamená nejen omezení pohybových aktivit, ale ovlivní zdravotní stav celého organismu. Tato porucha bývá příčinou bolestí nohou, ale i jiných částí lidského těla, jako např. kolenních a kyčelních kloubů, zad nejčastěji v bederní oblasti, hlavy a ramen při zablokované krční páteři, aj.

Více ...

Bolest nohou u dětí

bolesti nohou deti 500Kdo měl nebo má dítě předškolního věku, tak se s tím nejspíše setkal. Dítě si stěžuje, že ho bolí nožičky, bolest přichází v cyklech a pak zase odezní. Může se stát, že bolest dítě i v noci probudí. Bolesti se totiž objevují především odpoledne, večer a nebo v noci.

Více ...

Jak na zdravé nehty dle Miriam Tejklové ...

nehty 1 500Zdravé nehty jsou zpravidla pevné, hladké, bez rýh a vyvýšenin. Nehtové lůžko má růžovou barvu a nehet se leskne. U kořene nehtu je znatelný nehtový měsíček − lunula, polokruhová bílá plocha nehtu. Nehtový val a jeho kůžička jsou neporušené a obklopují nehet jako ochrana.

Více ...

Občasná bolest kolene u běhu je poměrně častá

beh 500Mezi pacienty, kteří ke mně docházejí je také řada běžců a nemusí se jednat přímo o výkonnostní běžce, ale o velkou skupinu hobby běžců. Jejich příběhy jedno spojuje a to je strach, že budou muset na čas běhání omezit. Jak tedy vypadá jeden z typických příběhů běžce?

Více ...

Ortonyxie - oprava či korekce změn nehtů

spona1Ortonyxie - oprava či korekce změn nehtů má dlouhou historii. Využívání špon je osvědčenou metodou pro udržitelnou a bezbolestnou korekci velkého počtu problematických, zarůstajících či deformovaných nehtů.

Více ...

Zdravotní rizika sedavého povolání

sedave zamestnaniČlánek Miriam Tejklové v časopise Podiatrické listy 1/2019

Ergonomie je vědecká disciplína, optimalizující interakci mezi člověkem a dalšími prvky systému a využívající teorii, poznatky, principy, data a metody k optimalizaci pohody člověka a výkonnosti systému

Více ...

Zdraví začíná od nohou

Týdeník Květy - Zdraví začíná od nohou (MUDr.Marie Součková, podiatrie)"Nohy jsou po srdci druhý nejzatěžovanější orgán. Chováme se k němu ale často macešsky. Nedopřáváme jim takovou péči, jakou si zaslouží, vězníme je v obuvi, který je mnohdy deformuje, málo je používáme, tedy chodíme..."

V týdeníku Květy si můžete přečíst článek s názvem Zdraví začíná od nohou, který si můžete rovněž přečíst i zde.

Komplexní péče o nohy a prevence

sandaly 500 333Komplexní podiatrická péče o nohy zahrnuje velice široký okruh problémů od bolesti nohou, přes různé nemoci, které zhoršují funkci nohou až přes otlaky, mozoly a zarůstající nehty ...

 

Více ...

Jak na běh bez bolesti kolene?

runner 888016 640Kdo se věnuje pravidelně běhu, tak se přirozeně obává zdravotních problémů, které by mu bránily běhat nebo by ho donutily běh výrazně omezit. Přitom bolesti kolene jsou u běžců poměrně časté. V řadě případů lze těmto problémům včas předejít …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více ...

  • 1
  • 2

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (ortopediesouckova.com)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:30 - 15:30

8:30 - 17:30

8:30 - 15:30

8:30 - 17:30

8:30 - 12:00