• Slide podstránka

Neodkládejte bolesti nohou na dobu po Covidu

kolenoJe celkem logické, že v dnešní době se lidé snaží odložit návštěvu lékaře na dobu, kdy bude menší riziko nákazy nemocí Covid 19. Týká se to řady ortopedických obtíží, které sice nejsou akutní stav, ale obtěžují člověka bolestí nohou nebo sníženou hybností kloubů. Řada pacientů si proto říká, že to tedy bude muset ještě pár týdnů vydržet. Reálně je však nutno říct, že se nemusí jednat jen o pár týdnů, ale může se jednat spíše o měsíce, protože zlepšení situace v oblasti Covidu není zatím moc jasné. 

Jedna věc je, že tyto bolesti jsou obtěžující a snižují kvalitu života, ale druhá věc je, že žádná bolest není pro nic za nic. Bolest je způsobená určitými fyziologickými změnami, které mají v čase tendenci se obvykle zhoršovat. Příkladem může být artróza kolenního kloubu (gonartróza), kde v případě neléčení může dojít časem k nevratnému poškození i měkkých tkání (menisků). Přitom v počáteční fází může stačit  odstranění svalové dysbalance rehabilitací, výživové preparáty nebo léčba injekční. V pokročilém stadiu  je nutné operační řešení.

Podobně to může být i s bolestí kotníku, která vzniká špatným došlápnutím, nevhodnou obuví, ale také mohou mít závažnější příčiny jako např. nemoci ledvin nebo lymfatických cév. U kotníku se jedná zpravidla o konzervativní řešení problému jako je například fixace, vhodná  vložka, ortéza,  ale v ojedinělých případech se může jednat o nutnost operativního řešení. I když máte problémy s kolenem nebo s kotníkem, nikdy se nesoustředíme na vyšetření pouze v místě bolesti, ale vnímáme pohybovou soustavu jako celek. Mnohdy jsou známky bolesti v daném místě přenesené při poruše funkce v jiném místě.

Přijít do Lékařského podiatrického centra se bát nemusíte, objednáváme pacienty s dostatečným odstupem, takže jiné osoby potkáte jen výjimečně. Ordinace není součástí polikliniky s řadou dalších oddělení.

primářka MUDr. Marie Součková
734 246 970
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (ortopediesouckova.com)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

poukaz 2023 1500