• Slide podstránka

Bolest v kotníku

ankleBolest v kotníku je častý problém, se kterým se už asi potkala většina z nás. Někdy může být bolest kombinovaná s otokem. Příčin může být celá řada. Například - bolest vznikla špatným došlápnutím, po nošení nevhodné obuvi, ale někdy může bolest vzniknout zdánlivě bez příčiny. Mnohdy bývá příčinou přetížení kotníku z dlouhé chůze, běhu nebo i stání na místě. Najdou se i lidé, kteří mají nestabilní kotník, který sice běžně nebolí, ale pak stačí málo a kotník začne dělat problémy. Bolesti kotníku však mohou způsobovat i nemoci srdce nebo ledvin, lymfatických cév, které se projeví otokem.

Co se týká léčby, lze obecně konstatovat, že si pacienti snaží pomoci sami. Jejich přístup spočívá zpravidla v klidovém režimu, aplikaci obkladu, ledování nebo ve fixací obinadlem, tejpem, elastickým nákotníkem. Pokud se jedná o pouhé lehké podvrtnutí kotníku, může toto pomoci a za pár dní je bolest či otok pryč. Najdou se mnozí, kteří se snaží problém "rozběhat". To však není dobré řešení, protože nikdo sám neví rozsah poškození a může si tímto přístupem ještě více ublížit. Navíc, pokud dojde k poškození vazů, může být bolest tak výrazná, že omezuje zásadně chůzi, natož běh.

V případě, kdy domácí léčba nepomáhá nebo je bolest tak silná, že neumožňuje se na nohu postavit, je třeba navštívit lékaře. Na základě podrobného klinického vyšetření doplněného o rtg, ultrazvuk ev. MRI je stanoven vyšetřujícím lékařem nejlépe podiatrem nejvhodnější postup. Ve většině případů je zvolen postup konzervativní - zpravidla dlouhodoběji a stabilně kotník fixovat a na základě biomechaniky zhotovení vhodné vložky. V některých připadech je nutné operační řešení.

 

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (MUDr. Marie Součková)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

poukaz 2023 1500