• Slide podstránka

Jak řešit problémy chodidel – koupí vložek, ale víte jaké?

 Jednou z nejrozšířenějších vad chodidel je pokles příčné a podélné klenby, deformace kloubu palce, kladívkové prstce, bolesti pat atd.

Sériové vložky různého druhu a účelu si můžete zakoupit v jakémkoliv obchodě. Jsou vyráběné dle velikostní řady. Např. vložky pro sport nejsou určeny k léčbě potíží, ale k prevenci přetížení vzniklých při provozování daného sportu. Mohou pomoci zabránit nebo zmírnit potíže. Ulevují chodidlům od nepříjemných pocitů a bolesti, oddalují únavu, zvyšují pohodlí a hygienické vlastnosti v obuvi a tlumí došlap.

Když máte zdravé nohy a pociťujete pouze bolest při dlouhodobé chůzi, můžete pocítit po aplikaci sériových vložek určitou úlevu. Nošením nevhodné obuvi může dojít časem k projevům různých potíží, bolestem, vadám i deformitám v oblasti nohy. Tyto aspekty způsobují problémy v celém pohybovém systému. Proto je nutné vnímat lidské tělo jako celek a sledovat postavení ostatních kloubů končetin, postavení páteře i osy těla.

Existuje celá řada cvičení pomocí různých rehabilitačních pomůcek (míčky, válečky, balanční podložky apod.), ale v případě, když jsou Vaše nohy postiženy více, je velice důležitá cílená a komplexní analýza nohou. A právě v tom spočívá naše individualita a potřeba individuální vložky. Vložky by měly být vyrobeny na míru a pokud to zjištěná vada vyžaduje, je nutné výrobou speciálních ortopedických vložek individuálně zhotovených deformity korigovat a zohlednit postavení hlezenních kloubů, ale také kolen, kyčlí i páteře.
V případě potíží hledejte podiatra, protože jako jediný vnímá chodidla v kontextu celého pohybového ústrojí a vyšetření neomezí pouze na vaše nohy.

 MUDr. Marie Součková, primářka Lékařského podiatrického centra Praha

 

 

Lékařské podiatrické centrum

map marker 2 16   Maiselova 25/4, Praha 1, 110 00
phone 68 16   tel.: 734 246 970 (Podiatrie)
 phone 68 16   tel.: 724 294 436 (Pedikúra)
     

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Platba je možná pouze v hotovosti!

MUDr. MARIE SOUČKOVÁ- PODIATRIE A ORTOPEDIE - idatabaze.czOrtopedické ordinace, ortopedie - idatabaze.cz

Spolehlivá firma (MUDr. Marie Součková)

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

8:00 - 14:30

8:00 - 17:30

7:00 - 14:30

8:00 - 12:30  13:30-18:00

7:00 - 12:00

 

 

 

 

Dárkový poukaz

poukaz 2023 1500